Proč podporujeme Movember

PROČ PODPORUJEME MOVEMBER?

Našim cílem je ukázat, že Movember má mnohem hlubší význam, než jak je většinou veřejnosti vnímán. Chceme pomoci šířit osvětu o této akci a přispět svojí troškou do mlýna k jejímu rozvoji. Zároveň chceme dokázat, že možností jak tuto akci podpořit je mnoho a nemusíte u toho zrovna vypadat jako východoněmecký pornoherec (kdybyste ale chtěli, můžete se přidat do našeho sdružení). Veškerý zisk z prodeje našich výrobků totiž věnujeme právě nadaci Movember. Aktuální výši vybrané částky můžete sledovat na našem transparentním účtu -> mobro.co/lefusek.

CO JE MOVEMBER?

MOVEMBER je nezávislá charitativní organizace působící celosvětově. Movember vyzývá muže k tomu, aby změnili tvář mužského zdraví. Jako symbol této změny slouží právě knír, knírek, hřebínek, mustáš. Muži si během celého měsíce listopadu nechávají narůst knír a tím zvyšují povědomí zejména o typickém mužském onemocnění – rakovině prostaty. Zároveň oni i jejich okolí přispívají na charitativní účely, které nadace Movember podporuje.

JAK MOVEMBER POMÁHÁ V ČR?

V České republice je nadace Movember zastoupena Nadačním fondem MUŽI PROTI RAKOVINĚ, který s Movemberem spolupracuje od roku 2012. Jeho činnost stojí na 3 pilířích POZNEJ – PŘEDEJDI – POMOZ.

POZNEJ znamená především podporu vědecko-výzkumných projektů, zkvalitňování a rozšiřování léčebných možností, a poskytování stipendií.

PŘEDEJDI spočívá zejména v osvětě, týkající se mužského zdraví. Nadační fond MUŽI PROTI RAKOVINĚ se podílel na vytvoření špičkových audiovizuálních materiálů týkajících se problematiky všech urologických nádorů, které vznikly pod patronací nejvyšších odborných orgánů – urologické a onkologické společnosti. Dále od hnutí Movember převzali a přeložili osvětové materiály týkající se rakoviny prostaty – od prevence, přes diagnostiku a léčbu až po informace o životě po léčbě nádorového onemocnění. Provozují stránku www.rakovinaprostaty.cz, na které najdete i internetovou poradnu a realizují v nákupních centech vtipnou edukační výstavu Pissoir Art Gallery.

POMOZ představuje především pomoc při realizaci nákupu přístrojového vybavení. V loňském roce podpořili nákup nejmodernějšího ultrazvukového přístroje pro diagnostiku rakoviny prostaty, který bude sloužit pacientům na špičkovém urologickém pracovišti v Motole.

JAK MŮŽEŠ POMOCI TY?

Je to jednoduché, stačí si zakoupit některý z našich výrobků nebo přispět přímým darem na náš Movember účet.

Zpět do obchodu