Proč podporujeme Movember

PROČ PODPORUJEME MOVEMBER?

Našim cílem je ukázat, že Movember má mnohem hlubší význam, než jak je většinou veřejnosti vnímán. Chceme pomoci šířit osvětu o této akci a přispět svojí troškou do mlýna k jejímu rozvoji. Zároveň chceme dokázat, že možností jak tuto akci podpořit je mnoho a nemusíte u toho zrovna vypadat jako východoněmecký pornoherec (kdybyste ale chtěli, můžete se přidat do našeho sdružení). Veškerý zisk z prodeje našich výrobků totiž věnujeme právě nadaci Movember. Aktuální výši vybrané částky můžete sledovat na našem transparentním účtu -> mobro.co/lefusek.

CO JE MOVEMBER?

MOVEMBER je nezávislá charitativní organizace působící celosvětově. Movember vyzývá muže k tomu, aby změnili tvář mužského zdraví. Jako symbol této změny slouží právě knír, knírek, hřebínek, mustáš. Muži si během celého měsíce listopadu nechávají narůst knír a tím zvyšují povědomí zejména o typickém mužském onemocnění – rakovině prostaty. Zároveň oni i jejich okolí přispívají na charitativní účely, které nadace Movember podporuje.

JAK MOVEMBER POMÁHÁ V ČR?

V České republice je nadace Movember zastoupena Nadačním fondem MUŽI PROTI RAKOVINĚ, který s Movemberem spolupracuje od roku 2012. Jeho činnost stojí na 3 pilířích POZNEJ – PŘEDEJDI – POMOZ.

POZNEJ znamená především podporu vědecko-výzkumných projektů, zkvalitňování a rozšiřování léčebných možností, a poskytování stipendií.

PŘEDEJDI spočívá zejména v osvětě, týkající se mužského zdraví. Nadační fond MUŽI PROTI RAKOVINĚ se podílel na vytvoření špičkových audiovizuálních materiálů týkajících se problematiky všech urologických nádorů, které vznikly pod patronací nejvyšších odborných orgánů – urologické a onkologické společnosti. Dále od hnutí Movember převzali a přeložili osvětové materiály týkající se rakoviny prostaty – od prevence, přes diagnostiku a léčbu až po informace o životě po léčbě nádorového onemocnění. Provozují stránku www.rakovinaprostaty.cz, na které najdete i internetovou poradnu a realizují v nákupních centech vtipnou edukační výstavu Pissoir Art Gallery.

POMOZ představuje především pomoc při realizaci nákupu přístrojového vybavení. V loňském roce podpořili nákup nejmodernějšího ultrazvukového přístroje pro diagnostiku rakoviny prostaty, který bude sloužit pacientům na špičkovém urologickém pracovišti v Motole.

JAK MŮŽEŠ POMOCI TY?

Je to jednoduché, stačí si zakoupit některý z našich výrobků nebo přispět přímým darem na náš Movember účet.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení